Programul Teatrului EXCELSIOR NOIEMBRIE 2019!!!

 2 noiembrie, ora 20.00, Sala Studio

MISSOURI SKY

de Victor Morozov, regia Silvia Roman

 

3 noiembrie, ora 11.00, Sala „Ion Lucian”

COCOȘELUL NEASCULTĂTOR

de Ion Lucian, regia Ion Lucian și Victor Radovici

 

6 noiembrie, ora 10.00, Sala „Ion Lucian”

CEI TREI PURCELUŞI

după James Orchard Halliwell-Phillipps, regia Stelian Milu

 

8 noiembrie, ora 10.00, Sala „Ion Lucian”

AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR

după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi

 

8 noiembrie, ora 19.00, Sala Studio

MISSOURI SKY

de Victor Morozov, regia Silvia Roman

 

9 noiembrie, ora 11.00, Sala „Ion Lucian”

ZÂNA ZORILOR

după Ioan Slavici, regia Ilinca Stihi

 

9 noiembrie, ora 20.00, Sala Studio

INTERZIS SUB 18 ANI

de Mihaela Michailov, regia Lenuș-Teodora Moraru

 

10 noiembrie, ora 11.00, Sala „Ion Lucian”

AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR

după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi

 

12 noiembrie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

după romanul lui William Golding, regia Tudor Lucanu

 

13 noiembrie, ora 10.00, Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE

scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat

 

13 noiembrie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

FLUTURII SUNT LIBERI

de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn

 

14 noiembrie, ora 10.00, Sala „Ion Lucian”

VRĂJITORUL DIN OZ

după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor

 

14 noiembrie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

TURANDOT

după Carlo Gozzi, regia Sânziana Stoican

 

15 noiembrie, ora 10.00, Sala „Ion Lucian”

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu

 

15 noiembrie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

ARLECCHINO ȘI PIERDUTELE IUBIRI

după o canava de Commedia dell’Arte, scenariul și regia Enrico Bonavera

 


16 noiembrie, ora 11.00, Sala „Ion Lucian”

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu

 

16 noiembrie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

O NOAPTE FURTUNOASĂ

după: I. L. Caragiale, regia Stelian Milu

 

17 noiembrie, ora 11.00, Sala „Ion Lucian”

CEI TREI PURCELUŞI

după James Orchard Halliwell-Phillipps, regia Stelian Milu

 

17 noiembrie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

GALA EXCELSIOR – DANS
open class Monica Petrică și Daniel Măndiță

 

20 noiembrie, ora 19.00, Sala Studio

BĂIATUL CU ȘOSETE ROZ

de Alexandru Gorghe, regia Ciocîrlan

 

21 noiembrie, ora 10.00, Sala „Ion Lucian”

COCOȘELUL NEASCULTĂTOR

de Ion Lucian, regia Ion Lucian și Victor Radovici

 

21 noiembrie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

COMEDY NIGHT BY iELE*
*once in a lifetime improv show

cu: Camelia Pintilie, Victoria Răileanu, Mihaela Georgescu, Adriana Bordeanu, Juli Nagy

 

22 noiembrie, ora 10.00, Sala „Ion Lucian”

VRĂJITORUL DIN OZ

după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor

 

22 noiembrie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

TURANDOT

după Carlo Gozzi, regia Sânziana Stoican

 

23 noiembrie, ora 11.00, Sala „Ion Lucian”

MAGIA COPILĂRIEI

un spectacol de Stelian Milu

 

23 noiembrie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

FLUTURII SUNT LIBERI

de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn

 

24 noiembrie, ora 11.00, Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat

 

24, 25, 26 noiembrie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

FAMILIA ADDAMS
musical

libretul  Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa,

regia și coregrafia Răzvan Mazilu

27 noiembrie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

OUR LADIES OF PERPETUAL SUCCOUR
musical

de Lee Hall, regia Răzvan Mazilu

28 noiembrie, ora 10.00, Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat

28 noiembrie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

O NOAPTE FURTUNOASĂ

după: I. L. Caragiale, regia Stelian Milu

 

29 noiembrie, ora 10.00, Sala „Ion Lucian”

AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR

după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi

 

29 noiembrie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

MINUNATA LUME NOUĂ

după Aldous Huxley, regia Catinca Drăgănescu.

 

Comentarii

comentarii