Programul Teatrului Excelsior FEBRUARIE 2017

0
61

Miercuri, 1 februarie, ora 10.00
CEI TREI PURCELUȘI
dramatizare de Stelian Milu, după povestea lui James Orchard Halliwell-Phillipps, regia Stelian Milu
Durată: 1h 10min, (3+)

Joi, 2 februarie, ora 10.00
COCOȘELUL NEASCULTĂTOR
de Ion Lucian, regia Ion Lucian
Durată: 1h 20min, (3+)
Ora 19.00 (Sala Studio)
CEA MAI FRUMOASĂ FLOARE DIN LUME
de Chris Simion-Mercurian, după o idee de Leon Magdan, regia Chris Simion-Mercurian
Durată: 1h, (8+)

Vineri, 3 februarie, ora 10.00
MAGIA COPILĂRIEI
de Stelian Milu, regia Stelian Milu
Durată: 1h, (5+)

Duminică, 5 februarie, ora 18.30
HISTORY BOYS
de Alan Bennett, regia Vlad Cristache
Durată: 2h 40min, (16+)

Marți, 7 februarie, ora 19.00
FLUTURII SUNT LIBERI
de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn
Durată: 1h 55minm, (12+)

Miercuri, 8 februarie, ora 10.00
TĂRÂMUL POVEȘTILOR
de Stelian Milu, regia Stelian Milu
Durată: 1h 20 min, (3-12 ani)
Ora 19.00
#EMOJIPLAY
spectacol de teatru coregrafic de Gigi Căciuleanu
Durată: 1h, (12+)

Joi, 9 februarie, ora 10.00
VRĂJITORUL DIN OZ
o întâmplare cu muzică de Petre Bokor, după romanul omonim al lui Lyman Frank Baum
Durată: 1h 20min, (3+)
Ora 19.00
WITH A LITTLE HELP FROM MY FRIENDS
de Maria Manolescu, regia Alexandru Mâzgăreanu
Durată: 1h 20min, (16+)

Vineri, 10 februarie, ora 10.00
MICA SIRENĂ
Dramatizare de Alexandru Andy Kessler, după H.C. Andersen, regia Olimpia Arghir
Durată: 1h 30 min, (3+)
Ora 20.00 (Sala Studio)
INTERZIS SUB 18 ANI
de Mihaela Michailov, regia Lenuș-Teodora Morar
Durată: 1h 30min, (16+)

Sâmbătă, 11 februarie, ora 17.00 (Sala Studio)
CEA MAI FRUMOASĂ FLOARE DIN LUME
de Chris Simion-Mercurian, după o idee de Leon Magdan, regia Chris Simion-Mercurian
Durată: 1h, (8+)

Duminică, 12 februarie, ora 11.00
RĂȚUȘCA CEA URÂTĂ
dramatizare de Maria Manolescu, după basmul lui Hans Christian Andersen, regia Alexandru Mâzgăreanu
Durată: 1h 20min, (5+)

Luni, 13 februarie, ora 19.00
#TEENSPIRIT
spectacol colectiv coordonat de Peter Kerek
Durată: 1h 45min, (16+)

Marți, 14 februarie, ora 16.00
THE HISTORY BOYS
de Alan Bennett, regia Vlad Cristache
Durată: 2h 40min, (16+)

Miercuri, 15 februarie, ora 10.00
CASA PISICII
de Samuil Marșak , adaptarea scenică de Robert Robert Emanuel, regia Lenuș-Teodora Morar
Durată: 1h, (4+)
Ora 19.00
iHAMLET
de Elise Wilk, regia: Catinca Drăgănescu
Durată: 1h 15min, (12+)

Joi, 16 februarie, ora 10.00
BAMBI
dramatizarea de Ema Stere, după Felix Salten, regia Attila Vizauer
Durată: 1h 20min, (5+)
Ora 19.00
#EMOJIPLAY
Spectacol de teatru coregrafic de Gigi Căciuleanu
Durată: 1h, (12+)

Vineri, 17 februarie, ora 10.00
#EMOJIPLAY
Spectacol de teatru coregrafic de Gigi Căciuleanu
Durată: 1h, (12+)
Ora 19.00
FLUTURII SUNT LIBERI
de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn
Durată: 1h 55min, (12+)

Sâmbătă, 18 februarie, ora 11.00
DEGEȚICA
adaptarea de Aurel Mitran, după Hans Christian Andersen, regia: Aurel Mitran
Durată: 1h, (6+)

Duminică, 19 februarie, ora 11.00
BAMBI
dramatizare de Ema Stere, după Felix Salten, regia Attila Vizauer
Durată: 1h 20min, (5+)
Ora 19.00
VIVIEN LEIGH
de Marcy Lafferty, traducerea şi adaptarea Lamia Beligan, regia Liana Ceterchi
Durată: 1h 45min, (14+)

Marți, 21 februarie, ora 10.00
NEMAIPOMENITELE AVENTURI ALE LUI NILS
adaptare de Ion Lucian, după Selma Lagerlöf, regia Mihaela Boboc-Manea
Durată: 1h 10min, (4+)

Miercuri, 22 februarie, ora 10.00
ZÂNA ZORILOR
după Ioan Slavici, regia Ilinca Stihi
Durată: 1h 20min, (4+)

Joi, 23 februarie, ora 10.00
CEI TREI PURCELUȘI
dramatizare de Stelian Milu, după povestea lui James Orchard Halliwell-Phillipps, regia Stelian Milu
Durată: 1h 10min, (3+)

Vineri, 24 februarie, ora 10.00
TĂRÂMUL POVEȘTILOR
de Stelian Milu, regia Stelian Milu
Durată: 1h, (3+)

Sâmbătă, 25 februarie, ora 10.00
VRĂJITORUL DIN OZ
o întâmplare cu muzică de Petre Bokor, după romanul omonim al lui Lyman Frank Baum
Durată: 1h 20min, (3+)

Duminică, 26 februarie, ora 11.00
CASA PISICII
de Samuil Marșak , adaptarea scenică de Robert Robert Emanuel, regia Lenuș-Teodora Morar
Durată: 1h, (4+)
Ora 19.00 (Sala Studio)
TIMEAHOLICS – PREMIERĂ
de Bogdan Capșa, regia Anca Ciuclaru

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.