Vineri, 16 noiembrie, 13.00 – 20.00

13:00 – 13:30   Ceremonia de deschidere a festivalului – Firedevs, Centrul Cultural Yunus Emre

13:30 – 13:45    Muzică turcească – Selin Ozer

13:45 – 14:45    Deniz Cem, artist din Turcia – repetiții

15:00 – 15:10    Muzică coreeană – Asociația Culturală Sarang Hanguk

15:10 – 15:40    Scurtă introducere în istoricului cafelei turcești, moment prezentat de actrița Gabriela Ioniță– Centrul Cultural Yunus Emre

16.00 – 16.10  Moment de dans indian “Dans și culoare” – Mandira

16:10 – 16:30  Prezentarea activităților Centrului Panarab – Centrul Cultural European Româno-Panarab

16:30 – 16:40  Dans K-pop (trupa de copii) – Școala de dans Prestige

19.00 – 20.00  Concert ”Aylin & The Lucky Charms” – Centrul Cultural Turc Yunus Emre

 

Sâmbătă, 17 noiembrie, 10.00 – 20.00

10:30 – 10:55   Demonstrație arte marțiale – Karate Shotokan – ACS Pawatora

11:00 – 11:30    Scurtă introducere în istoricului cafelei turcești, moment prezentat de actrița Gabriela Ioniță– Centrul Cultural Yunus Emre

11:30 – 12:20   Workshop de dans indian – IndraDance Academy

12:20 – 12:45    Dans Bollywood – IndraDance Academy

12:45 – 13:20   Demonstrație WuShu, Taiji și Dansul Leului –   Institutul de Artă Euro-Asiatică

13:20 – 13:45   Interpretare la instrumentele tradiționale chinezești guzheng și pipă – Institutul Confucius       

13:50 -14:40   Prezentare „Sariul – tradiție și continuitate” – Centrul de Artă “Euterpe”

14:40 – 15:30   Arta îmbrăcării Kimono-ului – Centrul de Studii Româno-Japoneze “Angela Hondru”, Haramichi RO și Tenshin

15:30 – 16:00   Minirecital de Taiko – Centrul de Studii Româno-Japoneze “Angela Hondru”

16:00 – 18:00  Parada costumelor tradiționale asiatice

18:00 – 18:30   Film documentar – Cântece uitate din Anatolia – Centrul Cultural Yunus Emre

18:30 – 19:00   Concert Serkan Eruysal

19:00 – 20:00   Concert Deniz Cem

 

Duminică, 18 noiembrie, 10.00 – 20.00
10:30 – 10:40    Muzică turcească – Selin Ozer 

10:45 – 10:50    Dansul „T-ara – Sugar Free” – Trupa Asian Squad

10:50 – 11:00    Muzică coreeană – Sarang Hanguk

11:00 – 11:10    Interpretare vocală a unui cântec chinezesc și interpretare a unui dans chinezesc –  Institutul Confucius

11:10 – 11:45    Muzică și dans K-pop alături de trupele Midnight Pearls și Ssen Breakers  – Discover Korea / ACRC Nan Kibun

11:50 – 12:00   Spectacol de dans K-pop  (trupa de copii) – Dance Prestige

12:00 – 13:00  Jurizare Concursul de Cosplay ASIA FEST –  Coordonat de Haramichi Ro și Tenshin (la etajul 1)

12:00 – 12:40  Dans oriental – Elmas Oriental Dance

12:45 – 13:00  Arte marțiale coreene alături de Taekwondo Lifestyle – ACRC Nan Kibun

13:00 – 15:00  Minirecital JRock trupa “Blame the Cat” a grupului Haramichi Ro

15:00 – 15.15   Deschiderea Festivalului K-Lovers: Dans fusion coreean (modern-tradițional) – Ambasada Republicii Coreea în București

15:15 – 16:00   Festivalul K-Lovers: Concurs K-Singing Contest – Ambasada Republicii Coreea în București

 

16:00 – 16:30   Festivalul K-Lovers: Concurs K-Pop Dance Contest – Ambasada Republicii Coreea în București

16:30 – 17:00   Premierea concursului K-Pop Cover și K-Pop Dance – Ambasada Republicii Coreea în București

17:00 – 17:30   Dans tradițional cu evantaie “Arirang” – Centrul de Studii Româno – Coreene și Ambasada Republicii Coreea în București

 18:00 – 18:30   Premierea Concursului Kendama ZNDK – Sweets Kendamas

 18:30 – 19:30   Concert muzică instrumentală turcească cu trupa ”Alfa Rubios” – Centrul Cultural Yunus Emre

 

Program Asia Fest 2018, Zona de ateliere

Vineri, 16 noiembrie

13:00 – 20:00  Pictură pe ceramică – Ch’Artist

13.00 – 20.00  Expoziție textile indiene – Ambasada Indiei la București

13:00 – 15:00  Pictură cu flori de cireș pe lampioane – Sarang Hanguk

18:00 – 20:00 Pictură cu flori de cireș pe lampioane – Sarang Hanguk

 

Sâmbătă, 17 noiembrie

10:00 – 20:00 Pictură pe ceramică – Ch’Artist

10.00 – 20.00 Expoziție textile indiene – Ambasada Indiei la București

10:00 – 20:00 Pictură cu flori de cireș pe lampioane, caligrafie coreeană pe evantaie, origami – Sarang Hanguk

13:00 – 18:00 Sculpturi de legume și fructe – Casa Kraus

14:00 – 17:00 Tips&tricks despre călătoriile în Japonia – Free Spirit/CSRJ

14:00 – 20:00 Mehndi Tattoos by Laura Henna

17:00 – 18:00 Atelier de bojagi  – artă coreeană – ACRC Nan Kibun

16:00 – 19:00 Preparate ale bucătăriei turcești care se servesc alături de ceai și cafea –  Centrul Cultural Yunus Emre

 

Duminica, 18  noiembrie

10:00 – 20:00 Pictură pe ceramică – Ch’Artist

10.00 – 20.00 Expoziție textile indiene – Ambasada Indiei la București

10:00 – 20:00 Pictură cu flori de cireș pe lampioane, caligrafie coreeană pe evantaie, origami – Sarang Hanguk

13:00 – 18:00  Sculpturi de legume și fructe – Casa Kraus

12:00 – 13:00  Atelier de Bojagi și de felinare tradiționale coreene – ACRC Nan Kibun

13:00 – 14:00  Atelier de mâncare coreeană – kimbap – ACRC Nan Kibun

14:00 – 20:00   Mehndi Tattoos by Laura Henna

16:00 – 18:00 Atelier “EBRU” (pictură pe apă) – Centrul Cultural Yunus Emre

 

Program Asia Fest 2018, Scena Kendama

Vineri, 16 noiembrie

14:00 – 14:30 Sweets Kendama MINI GAME – candle stick battle

14:30 – 16:00 Sweets Kendamas WORKSHOP KENDAMA – sesiune de kendama împreună cu DKIPA

16:00 – 18:00 Sweets Kendamas DAMA BLITZ CONTEST – concurs pe timp ca la MKO

 

Sâmbătă, 17 noiembrie   

11:00 – 12:00 Sweets Kendamas “MINI GAME – guess the trick

12:00 – 13:00 Sweets Kendamas “CONCURS ÎNCEPĂTORI (SUPER SPEED LADDERS) – primii 3 clasați intră în finală”

13:00 – 14:00 Sweets Kendamas “MINI GAME – switch hand easy trick contest

14:00 – 15:00 Sweets Kendamas “CONCURS AVANSAȚI (SUPER SPEED LADDERS) – primii 3 clasați intră în finală”

15:00 – 16:00 Sweets Kendamas WORKSHOP KENDAMA – sesiune de kendama împreună cu DKIPA

 

Comentarii

comentarii